Articles

Анита Ферлез Ераковић

Duo Dolcezza - Anita Ferlez

    Anita Ferlez – Eraković, sopran, rođena je u Nišu. 1971.god.  je završila nižu i srednju muzičku školu , odsek klavira  u klasi prof. Slađane Popović  i solo pevanja u klasi  prof. Gordane Milošević. Diplomirala je solo pevanje 1994.god.na FMU u Skoplju u klasi prof. Milke Eftimove a magistrirala  2012. god. u klasi prof. Vesne Ginovske -Ilkove. U toku studiranja završila je seminar barokne muzike i seminar američke solo pesme, nastupala je sa horom i orkestrom fakulteta kao i ansamblom Skopske opere.
    Aktivno učestvuje u kulturnom životu rodnog grada solističkim koncertima i nastupima sa orkestrom Doma vojske, Niškim simfonijskim orkestrom, orkestrom i horom FU u Nišu.
    Član je dua Dolcezza od 2007. god. Član je tria Amabile od 2012.god.
    Radi u Muzičkoj školi  u Nišu, a njeni đaci ostvaruju zapažene  rezultate na domaćim i međunarodnim takmičenjima solo pevača, kao i takmičenjima kamerne muzike. Bila je član žirija Republičkog takmičenja.

Share

Распоред емитовања образовних садржаја

Видео галерија

40 година постојања МШ "Стеван Христић"


35 година постојања МШ "Стеван Христић"


Посета манастиру Високи Дечани


Певачка група Плетеница - Братимљење у Бачкој Паланци


 
Joomla templates by Joomlashine
My title page contents